16.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Страотна сообраќајка во Скопје: Шестмина повредени во судир на два пасати

На 11.09.2022 во 04.35 часот било пријавено дека во Скопје нa ул.„Беласица”, пред крстосницата со бул.„Гоце Делчев” се случила сообраќајна несреќа помеѓу две патнички возила „фолксваген пасат”, двете со скопски регистарски ознаки, едното управувано од Д.М.(37) од Скопје, а другото управувано од Н.Ѓ.(39) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во второто возило А.С.(48) од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”, а со телесни повреди се здобиле двајцата возачи како и сопатниците од двете возила С.В.С.(47), А.Д.(36) и С.Т.(24), сите од Скопје, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски” и Комплексот клиники „Мајка Тереза”. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.