17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Инцидент, па апсење во Тетово

На 10.09.2022 во 20.10 часот во Тетово на ул.„Илинденска“ од полициски службеници од СВР Тетово биле лишени од слобода Е.И.(45) и М.М.(36), двајцата од Тетово, поради тоа што го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка со две други лица, а малку подоцна бил лишен од слобода и Б.М.(20) од Тетово, затоа што спречувал полициски службеници во преземање на службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.