19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Утре невреме во делови од Македонија

Утре попладне и во вечерните часови особено во северните и источните делови ќе има локална појава на нестабилна облачност со повремено пороен дожд и грмежи, а во недела условите за нестабилност ќе се намалат.

Во понеделник ќе биде ветровито со засилен северозападен ветер и ќе започне период на постабилно време.