29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+ Македонија

Приведен дилер на дрога баран по централна потерница

Денеска (05.08.2022) во 10.00 часот на улица „Иљо војвода“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Т.Г.(50) од Скопје. За него била распишана централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.