16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија

До сабота стабилно, викендов можно невреме – Метеоцентар со детална прогноза за времето

До сабота ќе се задржи стабилно и топло време со пораст на дневните температури. За време на викендот во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во недела ќе дува засилен северен ветер што ќе предизвика пад на температурата од 2 до 4 степени.

Прогноза за 06.08.2022
Минимална температура: 12°C до 22°C Максимална температура: 32°C до 39°C УВ=8

Прогноза за 07.08.2022
Минимална температура: 13°C до 22°C Максимална температура: 29°C до 37°C УВ=8

Прогноза за 08.08.2022
Минимална температура: 12°C до 22°C Максимална температура: 30°C до 37°C УВ=8