14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Ако имате планови на отворено викеднов, откажете ги: Не’ очекува невреме

Во деновите од викендот во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на невреме. Во недела и понеделник ќе дува засилен северен ветер и ќе има мало опаѓање на температурата.

Прогноза за 31.07.2022
Минимална температура: 14°C до 22°C Максимална температура: 30°C до 37°C УВ=8

Прогноза за 01.08.2022
Минимална температура: 13°C до 22°C Максимална температура: 28°C до 35°C УВ=8

Прогноза за 02.08.2022
Минимална температура: 11°C до 20°C Максимална температура: 29°C до 35°C УВ=8