26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик

„Се соочив со неа, а таа призна се“ – Сакаше да ја запроси девојката и дозна шокантна вистина за нејзиното минато

Кога ќе дојде моментот кога сакаме да ја официјализираме врската со партнерот, обично сме веќе свесни за се што се случило во неговото минато, ги прифаќаме околностите и одлучуваме заедно да градиме иднина.

Сепак, еден маж, непосредно пред да донесе слична одлука, ја дознал вистината за својата девојка која го шокирала и која, се чини, не може да ја преболи.

– Имам 37 години, девојката е пет години помлада од мене. Планирав да ја запросам, а потоа дознав нешто за неа што целосно ме збуни и повреди. Имено, нејзиниот поранешен ме контактираше преку Фејсбук и ми испрати линк до една страница. Тоа беше страница со филмови за возрасни, а мојата девојка беше актерка во филмот – напишал човекот во писмото до Дидра.

Тој признава дека неговата девојка го предупредила за бившиот порано.

-Ми рече дека е проблематичен и знаев дека тоа го прави од одмазда, но таа сепак беше во тој филм. Ја соочив со вистината и таа призна се, но ме молеше да не ги гледам тие филмови, бидејќи сака да го остави тој дел од животот зад себе – додава тој.

Му рекла дека влегла во тој круг на луѓе и се плашела да не може ништо друго. Сепак, таа одлучи дека е доволно и дека мора да го промени својот живот. Таа се преселила во друг град и ги прекинала сите контакти.

– Сега разбирам зошто не сакаше многу да зборува за нејзиниот претходен живот кога се запознавме. Ги гледав сите филмови и се чувствувам ужасно, не можам да го извадам тоа од глава. Што да правам – праша човекот.

Набрзо стигна одговорот на Дидра. Таа објасни дека е нормално тие сцени да му поминуваат низ глава, но и дека неговата девојка решила да се промени, да остави се зад себе и да се согласи на врска со него.

– Сè уште можете да ја постигнете среќната иднина за која сонувавте пред ова знаење. Мора да го прифатите нејзиното минато – заклучила таа.

Можеби ќе ве интересира

Не можете да ја скриете вистината од нив: Тие се родени детектори на лаги

M T

Гроси: Ако Украинците ни ја кажаа вистината, се случило нешто крајно сериозно

M T

Џонсон: Рускиот народ заслужува да ја знае вистината за Украина

M T