14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Се запали скутер на плажа во Охрид

Вчера околу 07.24 часот настанал пожар на скутер на плажа на Охридското крајбрежје, во кој нема повредени лица, информира СВР Охрид.

Како што соопштија од СВР Охрид, од извршениот увид констатирано е дека скутерот марка „баотијан“ е во сопственост на Д.В.(49) од Охрид

По наредба на Јавен обвинител скутерот е подигнат за понатамошна постапка.