30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Рама до Мишел: Поздрав од источна Македонија (ВИДЕО)

На Самитот ЕУ-Западен Балкан кој се одржува во Брисел домаќини беа Шарл Мишел, претседателот на Европскиот совет, Емануел Макрон, првиот човек на Францвија и Урсула фон дер Лајен, претседателка на Европската комисија, а присутни на Самитот беа и лидерите од регионот.

Премиерот на Албанија, Еди Рама повторно е во центар на внимание поради неговите зборови кон Мишел.

„Поздрав од Источна Македонија“, му кажа Рама на Мишел, по што сите се изнасмеаа пред фотографирањето.

Видеото може да се погледне ТУКА.