33.8 C
Скопје
28. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Обид за убиство во Липково

Полицијата поднесе кривична пријава против В. А.(29) од с.Ваксинце, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ во обид.

„На 10.05.2022 околу 23.45 часот во центарот на с. Ваксинце, пријавениот со остар предмет му нанел убодна рана на Х.А.(37), кој бил пренесен во ЈЗУ Општа болница Куманово за укажување лекарска помош“, информираат од МВР во дневниот билтен.