33.8 C
Скопје
1. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен криминалец баран со потерница за затворска казна од две години

На 16.06.2022 во 14.05 часот на ул.”Зендел Џемаил” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Г.Е.(22) од Скопје. Тој бил баран со централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години.

Лицето било предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.