17.8 C
Скопје
2. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Млад скопјанец итно префрлен во болница по несреќа со мотор утрово во 4 часот

На 13.06.2022 во 04.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Финска“, Х.Ј.(21) од Скопје, управувајќи мопед со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.