22.8 C
Скопје
5. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Локално

Таван се сруши во градинка во Карпош

Таванот во градинката „Мајски цвет” во населбата Тафталиџе 2 во Општина Карпош се урнал за време на викендот што измина.

Немилиот настан се случил кога градинката била празна и без дечиња, така што, за среќа, нема повредени, ниту пак жртви.

Фотографии од плафонската конструкција осамнаа на социјалните мрежи.

Од градинката најавија дека наскоро ќе има изјава од директорот.