33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Тешка сообраќајка на патот Охрид – Ресен, има повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на патниот правец Охрид-Ресен околу 14.00 часот, а во неа учествувале три возила.

Од АМСМ претходно објавија дека патниот правец е во прекин, а неофицијално се повредени три лица.

Лицата се пренесени во болница, додека се очекува официјално соопштение од СВР Охрид со повеќе детали за сообраќајката.