Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик Хороскоп

Овие хороскопски знаци не знаат да ги одржат ветувањата – Не им верувајте

Ветувањата понекогаш е полесно да се кажат отколку да се исполнат.

Потребна е многу сила за да се задржи секој ваш збор, а некои луѓе едноставно ја немаат таа сила во себе.

Тие често ќе го прекршат својот збор, иако тоа ќе ги повреди другите луѓе, и никогаш не ги исполнуваат своите ветувања.

Еве кои хороскопски знаци се тие:

Близнаци
Близнаците ќе се обидат да го исполнат ветувањето, но ќе го кршат почесто. Тие не го прават тоа намерно, но едноставно не можат да си помогнат. Затоа, следниот пат кога ќе ги споделите вашите тајни со Близнаците и ќе ги замолите да ветат дека ќе ги чуваат во тајност, подгответе се за предавство.

Риба
Тие не ветуваат често, бидејќи знаат дека им е тешко да го одржат својот збор. Меѓутоа, дури и кога ќе го сторат тоа, тие ретко ќе се држат до тоа. За нив, тие се најважни и не им е грижа дали ќе ги повредат другите со предавство. Значи, ако ветувањето ги вознемири на кој било начин или им создаде проблем, нема да се срамат да го прекршат.

Вага
Вагите лошо ги исполнуваат ветувањата. Тешко им е да не споделат се со своите пријатели, дури и ако сте го побарале тоа од нив. Тие ќе останат искрени со своите најблиски, но немаат срам да ги прекршат ветувањата и довербата на другата личност.

Можеби ќе ве интересира

Не забораваат предавство: Ова се најголемите злопамтила во хороскопот

M T

Жаклина Лазаревска: СДСМ ги реализира ветувањата – пензионирање со возраст од 64 години со 15 години стаж

M T

Заев, Вучиќ и Рама: Неуспехот на ЕУ да ги исполни ветувањата оди против европската волја на нашите земји

M T

Рама: Почнавме да се навикнуваме на фактот дека ЕУ не си ги исполнува ветувањата

M T