8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Утврдени договорите кои ќе бидат потпишани на заедничка седница со косовската Влада

Владата денеска ги утврди и пакетот договори и меморандуми за соработка со Република Косово, коишто се предвидени да бидат потпишани на заедничката седница на двете влади.

Како што се наведува од владината прес-служба, седницата ќе се одржи во Скопје на 16 септември.