28.8 C
Скопје
27. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Следува пад на температурите: До петок сонце, потоа невреме со пороен дожд, ветер и грмежи, meteocentar со детална прогноза

До петок ќе се задржи стабилно и топло време. Во сабота ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Од недела температурите ќе бидат во постепено опаѓање.

Утре ќе биде сончево со мала локална облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Прогноза за 16.09.2021
Минимална температура: 6°C до 15°C
Максимална температура: 26°C до 35°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Прогноза за 17.09.2021
Минимална температура: 6°C до 16°C
Максимална температура: 27°C до 35°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, во западните делови повремено засилен ветер од западен правец.

Прогноза за 18.09.2021
Минимална температура: 8°C до 16°C
Максимална температура: 26°C до 34°C
Променливо облачно и нестабилно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.