27.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Се ваќаат високите температури, УХМР најавува топол бран до 35 степени – Метеоцентар со детална прогноза

Следува период на значително топло време за овој период од годината. Утре ќе дува слаб до умерен, а во северниот дел од Повардарието и засилен ветер од северен правец. Во планинските подрачја можна е ретка појава на краткотраен дожд.

Прогноза за 14.09.2021
Минимална температура: 7°C до 16°C
Максимална температура: 27°C до 34°C
Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=6

Прогноза за 15.09.2021
Минимална температура: 7°C до 15°C
Максимална температура: 27°C до 34°C
Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. УВ=6

Прогноза за 16.09.2021
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 28°C до 35°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност. УВ=6