27.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија

Викендов услови за дожд, од понеделник сонце и температури до 33 степени – Метеоцентар со детална прогноза

Во деновите од викендов времето ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Од понеделник ќе преовладува стабилно, сончево и потопло време.

Прогноза за 13.09.2021
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 24°C до 30°C
Претежно облачно со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ=6

Прогноза за 14.09.2021
Минимална температура: 8°C до 16°C
Максимална температура: 25°C до 32°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северен правец. УВ=6

Прогноза за 15.09.2021
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 26°C до 33°C
Сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=6