8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+ MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Облачно со краткотраен дожд и температура до 27 степени

Денеска се очекува претежно облачно време најавија од УХМР. На места ќе има појава на краткотраен дожд, претежно во југоисточните и западните делови. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 16, а максималната ќе достигне од 20 до 27 степени. УВ=5

Во Скопје, времето ќе биде претежно облачно со слаб ветер од западен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне 25 степени.