Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Утре без струја делови на Кисела Вода, Студеничани и Ѓорче Петров

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без електрична енергија ќе останат:

Во периодот од 08.00 до 12.00 часот, корисниците од ул. Марко Орешковиќ. ( општина Кисела Вода )

Во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од село Цветово – лоцирани над џамијата. ( општина Студеничани )

Во периодот од 09.00 до 15.00 часот, корисниците од село Морани – лоцирани сред село. ( општина Студеничани )

Во периодот од 09.30 до 12.30 часот, корисниците од ул. Бернард Расел. ( општина Ѓорче Петров )

Можеби ќе ве интересира

Без струја повеќе делови од Скопје

M T

Ковачевски: Засилено ќе произведуваме струја за да го заштитиме стопанството од ценовен шок

M T

Без струја делови од Скопје

M T