28.8 C
Скопје
27. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Трагедија во Идризово: Почина млад затвореник

На 02.08.2021 во 09.50 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Идризово било пријавено дека починал затвореникот Н.А.(31) од Куманово.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство. Извршен бил увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено за обдукција.