19.8 C
Скопје
20. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Цела недела дожд, грмежи и ветер – Метеоцентар со детална прогноза

Во текот на оваа седмица ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. На повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови.

Локално во одделни денови процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Температурата нема значително да се менува.

Прогноза за 09.06.2021
Минимална температура: 9°C до 15°C
Максимална температура: 23°C до 30°C
Променливо облачно, на места нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=6

Прогноза за 10.06.2021
Минимална температура: 9°C до 16°C
Максимална температура: 24°C до 30°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7

Прогноза за 11.06.2021
Минимална температура: 9°C до 17°C
Максимална температура: 23°C до 30°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7