22.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Спорт

Тага во светот на фудбалот: Поранешен играч на Милан (20) пронајден мртов во станот

Трагична вест ни доаѓа од светот на фудбалот откако поранешниот млад фудбалер на Милан, Сеид Висин (20) беше пронајден мртов во неговиот стан.

Висин е роден во Етиопија во 2000 година, но многу брзо се пресели во Италија.

Таму беше посвоен од семејство, за да пристигне во Милано неколку години подоцна каде што играше за помладиот Росонери.

Како што пренесува Газета дело Спорт, тој во еден момент бил и цимер со сегашниот голман Милан Донарума.

Играше и за Беневенто, но во 2016 година реши да го напушти големиот фудбал и да се врати дома, каде што реши да игра футсал во редовите на Атлетико Виталица.

Токму од тој клуб тие ја открија трагичната вест на својот Фејсбук профил.