Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик

Три хороскопски знаци ги очекува огромна радост

Од петокот сонцето е повторно активно, што формира квадрат со Плутон. Драги Скорпии, Овен и Лав, не бидете премногу тврдоглави и не им ја наметнувајте својата волја и мислење на другите. Ова е аспект што зборува за потребата од борба и докажување дека само ние сме во право.

Тоа е сигурен начин да се направи грешка и да се дистанцираат другите луѓе од нас самите. Никој не сака некој да му ја наметнува својата волја и мислење! Почитувајте ги туѓите права и слобода и ќе добиете голема енергија, која го лекува и го обновува вашето тело. Во спротивно, може да се чувствувате болни и слаби.

Сабота ќе биде многу интересен ден со многу различни аспекти. Покрај Месечината, која ќе формира пет аспекти, ќе имаме и многу активен Марс од Близнаците, кој ќе формира триаголник со Јупитер и секстил со Меркур.

Ова е одличен ден за Овен, Близнаци и Водолија. Некој ќе бара забава и друштво, а оние што се повешти ќе искористат одличен ден да размислат како да го прошират и надградат својот бизнис.