13 C
Скопје
18. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Преку 700 кила дрога запленета од страна на полицијата

Откако попладнево во Гевгелија беше уапсен познат локален моќник со 200 кг марихуана, како што прв објави Centar.mk, вечерва исто така нашиот медиум објави дека имаше голема полициска акција на граничниот премин Богородица.

Вечерва имаше нова заплена од над 500 кг дрога на македонската полиција на граничниот премин Богородица.

Само денес македонската полиција запленила над 700 килограми марихуана.