13 C
Скопје
18. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Ужас: Велешанец осомничен на малолетно девојче од Свети Николе

Велешанец силувал малолетника од Свети Николе и заработи кривична пријава.

-Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривичнa пријавa против И.А.(22) од с.Градско, Велес, поради постоење основи на сомнение дека на 21.02.2021 во Свети Николе извршил обљуба над малолетничка, информираат од полиција.