Centar.mk – Дознај сѐ!
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Добра вест: Доаѓаат уште потопли денови, метеоцентар со детална прогноза за времето

Продолжува периодот на стабилно и потопло време со температури над просекот за овој период од годината. По котлините во претпладневните часови ќе има услови за појава на слаба магла и ниска облачност, особено кон крајот на работната недела.

Топлото време ќе предизвика натамошно топење на снежната покривка на планините. Утре ќе дува умерен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието.

Прогноза за 25.02.2021
Минимална температура: -3°C до 5°C
Максимална температура: 12°C до 19°C
Сончево и топло со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Прогноза за 26.02.2021
Минимална температура: -2°C до 5°C
Максимална температура: 13°C до 20°C
Сончево и топло со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Прогноза за 07.02.2021
Минимална температура: -2°C до 6°C
Максимална температура: 12°C до 19C
Претпладне сончево со мала до умерена облачност и со појава на магла и ниска облачност по одделни котлини. Попладне ќе има зголемување на облачноста.