22.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Спорт Во тренд...

Документите од собранието на РФМ потврдија дека тренерската лиценца на Лазаров е во постапка

фото Дерби.мк

Денешното собрание на РФМ освен потврдениот реизбор на Живко Мукаетов како прв човек на македонскиот ракомет, стимулираше дискусија на тековни актуелни теми, објави Дерби.мк.

Мукаетов во своето обраќање истакна дека е добро што Македонија го задржала континуитетот со настапи на големите натпреварувања, но дека „беше болно да се гледа“ она што се случуваше во Египет, при што критикуваше дека одредени ракометари не се залагале доволно за националниот дрес.

Целата статија прочитајте ја на Дерби.мк.