-2.1 C
Скопје
20. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија

Автомобил удрил во жена пешак и побегнал

Шеесет и едногодишна жена е тешко повредена откако вчера во неа удрил автомобил на крстосницата од бул. Христијан Тодоровски Карпош и ул. Ферид Бајрам во Скопје.

Според информациите од МВР, патничко возило „форд фиеста“, удрило во пешакот Р.Ц.(61) од Скопје и го напуштило местото на незгодата.

Во незгодата Р.Ц. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.