Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Претпладне магливо, попладне со сончеви периоди

Времето претпладне со умерена до значителна облачност, по котлините и особено во Повардарието магливо. Од пладневните часови облачноста ќе се намали, а маглата ќе се намали.

На повисоките планински подрачја ќе биде претежно сончево преку целиот ден. Ќе дува слаб јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19 степени.

Во Скопје магливо и со ниска облачност, која од пладне ќе се намали и ќе има сончеви периоди. Максималната температура ќе достигне 13 степени.

МАРКЕТИНГ