36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Претежно облачно со повремен дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од 8 до 16, а дневната од 20 до 29 степени.

Во Скопје претежно облачно со повремен дожд попладне и во вечерните часови. Ќе дува умерен јужен ветер. Утринската температура ќе биде околу 13, а дневната ќе достигне до 23 степени.

В четврток ќе има локален дожд, претежно во западните делови, а ќе дува засилен северозападен ветер, кој ќе услови значително опаѓање на дневните температури. Потоа во нередните денови времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен благ пораст.

Можеби ќе ве интересира

Топлотен бран над Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

Топлотен бран над Македонија: Температурите ќе достигнат над 40 степени

CENTAR MKD

(ВИДЕО) Силно невреме со град со големина на орев го погоди Пелагонискиот регион – Еве какви беа сцените

CENTAR MKD