Секогаш во средиштето на збиднувањата...

До среда сонце, потоа голема промена на времето – Метеоцентар со детална прогноза за следните денови

До среда ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Во четврток се очекува развој на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Прогноза за 13.09.2020
Минимална температура: 9°C до 18°C
Максимална температура: 28°С до 34°C
Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 14.09.2020
Минимална температура: 10°C до 19°C
Максимална температура: 27°C до 33°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.

Прогноза за 15.09.2020
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 26°C до 33°C
Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

спонзорирано: