Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Meteocentar со детална 4 дневна прогноза – Какво време да очекуваме наредните денови?

Следува период на стабилно и сончево време со мала до умерена локална облачност. До сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Прогноза за 04.09.2020
Минимална температура: 11°C до 21°C
Максимална температура: 25°С до 32°C
Сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Прогноза за 05.09.2020
Минимална температура: 10°C до 19°C
Максимална температура: 26°C до 32°C
Сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Прогноза за 06.09.2020
Минимална температура: 9°C до 18°C
Максимална температура: 27°C до 33°C
Претежно сончево со слаб променлив ветер.

спонзорирано: