-9 C
Скопје
20. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Многу жешко и пеколно до среда, а потоа следува пресврт – Метеоцентар со детална прогноза за времето

Од утре ќе следува постабилен период со пониски дневни температури кои на југоистокот ќе достигнуваат до 36 степени.

Повторно нестабилно ќе биде кон средината на работната неделата.

Прогноза за 03.08.2020
Минимална температура: 11°C до 19°C
Максимална температура: 29°С до 35°C
Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. УВ=9

Прогноза за 04.08.2020
Минимална температура: 13°C до 19°C
Максимална температура: 29°C до 36°C
Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. УВ=9

Прогноза за 05.08.2020
Минимална температура: 13°C до 21°C
Максимална температура: 26°C до 33°C
Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер. УВ=7