Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Страотна сообраќајна несреќа кај Колари, се судрија четири возила

Полицијата врши увид по тешката сообраќајка која што вечерва се случила на патот Кичево кон Гостивар, кај селото Колари, објави ТВ21.

Според информациите во тешката несреќа учествувале дури 4 возила, а во извештаите нема информации за евентуално повредени лица.

Неофицицијално направена е огромна материјална штета.

loading…