Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Нова тешка сообраќајка во струмичко

фото: Centar.mk

Во струмичкото село Банско, во вечерните часови на 29 јуни, мотоцикл без регистарски ознаки, управуван 29-годишник од селото, удрил во девојче пешак на возраст од пет години.

Девојчето од ударот се здобило со тешки повреди и било пренесено во Медицинскиот центар Струмица.

На месотото на инцидентот бил извршен увид од екипа од СВР Струмица.