Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(Ексклузивно фото) Во Акција на БЈБ предводена од Сашо Тасевски најдени над 100 килограми дрога

Во чамец на брегот на Охридското езеро во близина на месноста викана Рампа, кај Струга во акцијата во координација на Бирото за јавна безбедност предводена од Саше Тасевски пронашла седум торбици со марихуана со тежина од над 100 килограми.

Како што информираат од МВР од страна на увидна екипа бил извршен увид на местотот, а по собирање на доказниот материјал во координација и по насоки на струшкото Обвинителство ќе биде поднесена кривична пријава поради сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги.

Акцијата ја воделе полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија, во координација со струшкото Основно јавно обвинителство.