Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Како на филм: Му влегле дома, пребарале што има, а потоа куќата ја запалиле

фото: Илустрација

ОВР Струга поднесе кривична пријава против С.М.(57) и А.М.(21) од струшкото село Ливада, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. Пријавените, на 30.09.2019, насилно влегле во куќа сопственост на К.Д.(37) од струшкото село Делогожда, извршиле пребарување, а потоа со употреба на запалива течност, целосно ја опожариле.