Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Доаѓаат летни температури – Живата на термометарот ќе се искачи на 29 степени

Следува период на потопло време, но ќе има повремена појава на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Прогноза за 04.06.2020
Минимална температура: 5°C до 13°C
Максимална температура: 21°С до 28°C
Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. УВ=7

Прогноза за 05.06.2020
Минимална температура: 6°C до 14°C
Максимална температура: 22°C до 29°C
Променливо облачно со сончеви периоди, во попладневните часови изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи.

Прогноза за 06.06.2020
Минимална температура: 9°C до 17°C
Максимална температура: 23°C до 29°C
Променливо облачно со услови за краткотраен дожд и ретки грмежи.