8 C
Скопје
26. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија

Каде живее лидерот на ВМРО ДПМНЕ?: Го прашаа Мицкоски дали знае дека Наќе Чулев снимал спотови, а тој се правеше дека не знае

По вчерашната еклакантна и скандалозна злоупотреба на полициските ресурси за снимање на спот од страна на тимот на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, денеска во емисија на телевизија 24, новинарот Мишко Иванов му постави прашање околу снимањето на спот за МВР на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

По ова Мицкоски изјави дека не знае за случајот, иако вчера и денес токму овој скандалозен настан беше топ тема на медиумите.

Погледнете го видеото.