Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Летна ШемаМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со температура до 17 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во јужните делови ќе се задржи пооблачно време.

Ќе дува умерен североисточен ветер, особено во источните делови каде повремено ќе засилува. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17 степени, информираат од УХМР.

Во Скопје сончево со умерена, а попладне со мала облачност. Ќе дува умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе достигне 17 степени.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе