Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Невреме и драстичен пораст на температурите: Метеоцентар со детална прогноза за времето

За време на викендот времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Од понеделник ќе преовладува променливо облачно и топло време со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен јужен ветер.

Прогноза за 02.03.2020
Минимална температура: 1°C до 6°C
Максимална температура: 14°С до 21°C
Променливо облачно и топло со сончеви периоди, претпладне со услови за локален дожд. Ќе дува умерен јужен ветер.

Прогноза за 03.03.2020
Минимална температура: 3°C до 8°C
Максимална температура: 13°C до 19°C
Претежно облачно, попладне со врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 04.03.2020
Минимална температура: 4°C до 9°C
Максимална температура: 12°C до 18°C
Променливо облачно со локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.