Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Расте бројот на починати по експлозијата во Романовце: Почина четврто лице

На Единицата за интезивно лекување на Клиниката за неврохирургија во Скопје вечерва почина 58-годишен пациент, кој беше во критична состојба откако настрада во експлозија на плинска боца во кумановско Романовце, информираат медиумите.

Претходно како што објавивме, во експлозија од плинска боца во Романовце загинаа три деца, а повеќе лица беа повредени.