Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Автомобил удри во жена – со болничка пренесена во болница

Денеска нешто по 11 часот на улицата Чеки кај автобуската постројка се случила сообраќајка помеѓу голф и пешак.

Според неофицијални информации на CENTAR.mk голфот управуван лд Т.А удрил во повозрасна жена со иницијали В.Д.

Со болничка повредената веднаш била пренесена во штипската болница каде и’ се констатирани тешки повреди.