Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Амнестираниот Дамовски со тешки навреди кон граѓаните

Борис Дамовски, кој беше амнестиран за нападот на Собранието на 27 април, со тешки навреди за граѓани кои остваруваат граѓански права, на кои тој се повикуваше, пред да влезе со толпа насилнички во Собранието.

Дамовски на социјалните мрежи упати тешки навреди за народот кој вчера излезе на маршот за правда.

„Стани Стево, народот на марш како стока ти го носат!“, напиша на Фејсбук амнестираниот Дамовски.