Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вечерва тешка сообраќајка во Охрид – жена итно префрлена во болница

Вечерва околу 18 часот се случила тешка сообраќајка на улица Будва во Охрид фознава Centar.mk

Според неофицијални информации се судриле автомобил марка Опел управуван од 22 годишно момче и Љ.Н. која управувала велосипед.

Повредена била 60 годишната Љ.Н. од Охрид која итно била префрлена во болницата Свети Еразмо во Охрид со тешки повреди.