Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Изгоре уште еден контењер во Скопје

На 13.02.2020 во 12.08 часот во СВР Скопје, И.Д.(57) од Скопје пријавил дека на ул.„Никола Тесла“ настанал пожар во контејнер.

Пожарот бил изгаснат од Противпожарната единица од Скопје.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.