Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во нејзиниот двор била касната од куче

фото: Centar.mk

На 19.01.2020 околу 13.00 часот В.Г.(72) од Кавадарци пријавила дека во нејзиниот двор била касната од куче во пределот на левата рака.