Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија

Магла и снег: Meteocentar со детална прогноза за следните 4 дена

фото Centar.mk / илустрација

Утре времето ќе биде променливо облачно, во западните делови на повисоките места и на планините ќе има услови за повремен снег. По одделни котлини ќе има појава на магла.

Од понеделник ќе преовладува стабилно време со слаб до умерен северен ветер, а условите за магла ќе се намалуваат.

Прогноза за 20.01.2020
Минимална температура: -5°C до 2°C
Максимална температура: 2°С до 8°C
Сончево со мала до умерена облачност и со умерен северозападен ветер.

Прогноза за 21.01.2020
Минимална температура: -10°C до -2°C
Максимална температура: 3°C до 10°C
Претежно сончево со слаб северен ветер.

Прогноза за 22.01.2020
Минимална температура: -9°C до -3°C
Максимална температура: 5°C до 13°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.